EVEREST AYURVEDA


Ajurweda, w dosłownym tłumaczeniu "nauka o życiu", jest najstarszym, jednolitym systemem lekarskim zajmującym się zasadami zdrowego trybu życia, który wywarł wpływ na medycynę nie tylko azjatyckiej części świata, ale także na lecznictwo starożytnego Egiptu i Grecji. Uniwersalne i ponadczasowe zasady ajurwedyjskie są źródłem wszystkich tradycji medycyny naturalnej. Ajurweda uważa człowieka za nierozdzielny, wzajemnie połączony kompleks ciała, ducha, myśli  i stylu życia. Jej  celem  jest  jednolita, praktyczna i prosta forma leczenia, która ma pomóc w odkrywaniu głębszych przyczyn mających wpływ na nasz stan zdrowia. Według Ajurwedy nasz fizyczny i psychiczny stan zdrowia uzależniony jest od umiejętności wystrzegania się nawyków i stereotypów, które z czasem przejawiają się w postaci objawów świadczących o najróżniejszych chorobach.

Działanie ziół ajurwedyjskich

Już od najdawniejszych czasów przypisywano ziołom himalajskim leczniczą moc  przy wielu problemach zdrowotnych. Zioła są podstawą tradycyjnej medycyny ajurwedyjskiej, która wykorzystuje je w przeróżnych kombinacjach. Każde zioło ma różnorodne oddziaływanie, które zależy od proporcji zmieszanych składników, wzmacniających lub osłabiających ich specyficzne działanie. Herbatki ajurwedyjskie są wyjątkową kombinacją znanych od wieków ziół himalajskich. Skutecznie odnawiają siły ciała i duszy - harmonizują  funkcje  ciała,  regulują  przemianę  materii,  trawienie i wydalanie, a także regenerują tkanki. Ich specyficzne właściwości, przy regularnym spożywaniu, korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Każdy problem zdrowotny ma własną przyczynę i objawy. Poprawy zdrowia nie da się osiągnąć tylko tymczasowym usunięciem objawów. Dlatego ważne jest, żeby zawsze spojrzeć głębiej i odkryć zależności psychiczne i fizyczne pomiędzy naszymi problemami zdrowotnymi. Sukces leczenia ajurwedyjskiego  jest  zależny  od naszej chęci  zmiany nawyków codziennych i stereotypów, które często leżą u źródeł naszych problemów zdrowotnych. Właściwe podejście, silna wola i determinacja do rozwiązania naszego problemu zdrowotnego są zawsze początkiem sukcesu.

Każda himalajska herbatka ajurwedyjska ma różnorodny wpływ na cały szereg problemów zdrowotnych. Jeżeli jest na liście więcej herbatek oznacza to, iż konkretny problem może mieć więcej przyczyn. Opis każdej herbatki zawiera szczegółową listę efektów. W ciągu trwania  kuracji ziołami ważne jest regularne przyjmowanie płynów. Każde opakowanie zawiera szczegóły przyjmowania i przygotowania herbatek. Zioła himalajskie są z reguły gotowane jeżeli używamy ich jako środka do poprawy psychicznych i fizycznych funkcji organizmu. W taki sposób przygotowany ekstrakt ma mocniejszy efekt, delikatniejszy smak i dobrze wpływa na układ trawienny, którego stan odgrywa ważną rolę przy wchłanianiu substancji zawartych w ziołach. Herbatki należy pić jako część naszego dziennego spożycia płynów przez cały okres trwania problemów zdrowotnych. Poleca się używanie najwyżej 2-3 różnych herbatek w tym samym czasie. Należy je pić oddzielnie w odstępie jednej  godziny. Jeżeli herbatek  używamy  w  ramach profilaktyki lub jako środka orzeźwiającego,  wtedy możemy zioła tylko parzyć bez ograniczenia czasu użycia. Dla lepszego efektu leczniczego należy pić herbatki ciepłe przed jedzeniem. Nie zaleca się używania  sztucznych środków słodzących. W razie potrzeby można słodzić miodem.

Nepalski region Himalajów to naturalny dom dla więcej niż 3500 rodzajów ziół oraz roślin aromatycznych. Znajdujemy je jak w dolinach tak i wysoko na górskich stokach aż do wysokości aż 5500 m n.p.m.. Niektóre cenniejsze rodzaje znajdują się wyłącznie wysoko w górach w bardzo odległych miejscach. Już od kilku tysiącleci setki takich ziół używanych jest w systemie ajuwerdyjskiej medycyny w celach leczniczych a także do celów kosmetycznych, kulinarnych oraz jako środki aromatyczne.

HERBATA ABHAYA - MIAŻDŻYCA I ŻYLAKI EVEREST 100G
21.50 zł
HERBATA ALOCHAKA - OCZY I FUNKC.WZROKOWE EVEREST
21.50 zł
HERBATA APANA-BOLESNE MIESIĄCZKI EVEREST 100G
19.50 zł 19.35 zł
HERBATA ASHOKA - MENOPAUZA EVEREST 100G
21.50 zł 20.70 zł
HERBATA ASHWAGANDHA - SEN USPOKOJENIE EVEREST
21.50 zł
HERBATA BRAHMI - PAMIĘĆ, CZYNNOŚĆ MÓZGU EVEREST
21.50 zł
HERBATA DALCHINI - DROGI ODDECHOWE EVEREST 100G
21.50 zł 20.70 zł
HERBATA GAURI - KANDYDOZA I EGZEMY SKÓRNE EVEREST
21.50 zł
HERBATA GOTU KOLA - ALZHEIMER EVEREST 100G
19.50 zł 19.35 zł
HERBATA JATAMANSI - DEPRESJA EVEREST 100G
22.82 zł
HERBATA KALAMEGHA - WĄTROBA, PĘCHERZYK ŻÓŁCIOWY
21.50 zł
HERBATA KANTAKARI - ZĘBY, DZIĄSŁA EVEREST 100G
21.50 zł
HERBATA KARAVI - ALERGIE EVEREST 100G
21.50 zł
HERBATA KUDZU - MIĘŚNIE, BUDOWA CIAŁA EVEREST 100G
21.50 zł
HERBATA MAHAPHALA - CUKRZYCA EVEREST 100G
21.50 zł
HERBATA NIMBA - PIELĘGNACJA SKÓRY EVEREST 100G
22.82 zł
HERBATA RANJAKA - NIEDOKRWISTOŚĆ EVEREST 100G
21.50 zł
HERBATA SARPAGANDHA - NADCIŚNIENIE EVEREST 100G
21.50 zł
HERBATA SHATAWARI - PROBLEMY ONKOLOGICZNE 100G
21.50 zł
HERBATA SLESAKA - STAWY, REUMATYZM EVEREST 100G
19.50 zł
HERBATA TRIPHALA - DETOKSYKACJA EVEREST 100G
21.50 zł
HERBATA VARUNA - NERKI, DROGI MOCZOWE EVEREST 100G
22.82 zł