OLEJ HEPA NIERAFINOWANY MIESZANKA OLEJÓW - Z OSTROPESTU, LNIANY I Z CZARNUSZKIDR GAJA 250ML

#T4359

Cena produktu

32.09 PLN

Mikstura Olei Hepa Dr Gaja, suplement diety
Oleje tłoczone na zimno, nierafinowane

Świeża, tłoczona na zimno Mikstura Olei Hepa Dr Gaja ma intensywny smak i aromat, typowy dla nasion, z których została wytłoczona. Tłoczenie na zimno jest najstarszą naturalną metodą pozyskiwania oleju. Po wytłoczeniu zamkniętą instalacją, olej spływa do chłodni i naturalnie sedymentuje w szczelnych pojemnikach. Proces ten przebiega w niskiej temperaturze.
W składzie mikstury znajdują się wysokiej jakości składniki:

olej z ostropestu bogaty w naturalne fosfolipidy
olej z czarnuszki znany ze swoich wyjątkowych właściwości
olej lniany źródło kwasu omega-3 (alfa-linolenowego)
ekstrakt z ostropestu standaryzowany na sylimarynę

Oleje zawarte w miksturze są nierafinowane, czyli nieoczyszczone i nie pozbawione smaku oraz zapachu. Dzięki temu zachowują naturalne wartości odżywcze surowców.

Oleje zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe posiadają wyjątkowe właściwości. W najnowszej piramidzie zdrowego żywienia, opracowanej na Uniwersytecie Harvarda, trafiły do grupy produktów spożywczych szczególnie zalecanych w codziennej diecie. Bogactwo różnorodnych nasion oleistych pozwala rozkoszować się szeroką gamą ciekawych smaków i zapachów.

Wątroba a dieta

Podczas regeneracji wątroby, ważna jest odpowiednia dieta.

Wątroba to jeden z najważniejszych organów w organizmie człowieka. Pełni wiele funkcji, przede wszystkim bierze udział w procesie trawienia białek, węglowodanów i tłuszczy.  Wiele czynników wpływa negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie tego gruczołu, powodując jego uszkodzenia m.in. nieodpowiednia dieta, alkohol, niektóre leki, a także infekcje wirusowe.

Zalecane jest eliminowanie kwasów nasyconych, czyli tłuszczy pochodzenia zwierzęcego (smalec, masło, śmietana, ser, tłuste mięso), a wprowadzenie większej ilości kwasów tłuszczowych nienasyconych. Zastąpienie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi, pomaga także obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. Mikstura Olei Hepa Dr Gaja zawiera kwasy tłuszczowe nienasycone: alfa-linolenowy (omega-3), linolowy (omega-6) i oleinowy (omega-9), które są zalecane w diecie poprawiającej stan wątroby.

Regeneracja wątroby

Wątroba, jako jeden z niewielu organów, posiada zdolności regeneracyjne. Wynika to z obecności komórek macierzystych, które dzielą się i tworzą nowe komórki wątroby - hepatocyty. Proces ten jest dość powolny, ale może go przyśpieszyć dieta oraz wprowadzenie do niej odpowiednich składników roślinnych.

Mikstura Olei Hepa Dr Gaja zawiera składniki, które pomagają w codziennej regeneracji oraz prawidłowym funkcjonowaniu wątroby.

Ostropest plamisty jest jedną z najpopularniejszych roślin, która wpływa korzystnie na funkcjonowanie wątroby oraz dróg żółciowych. Mikstura Olei Hepa Dr Gaja zawiera ekstrakt z ostropestu, standaryzowany na sylimarynę. Ekstrakcja umożliwia wydobycie z roślin najcenniejszych składników, a standaryzacja gwarantuje ich obecność.

Ostropest plamisty zawiera składnik aktywny - sylimarynę, czyli kompleks flawonoliganów (pochodnych flawonoidów). W tym kompleksie, sylibinina jest substancją, której przypisuje się działanie wspomagające regenerację wątroby. W naszym ekstrakcie sylibinina stanowi od 40% do 65% sylimaryny.

Ekstrakt z ostropestu pozytywnie wpływa na organizm człowieka:

wspomaga regenerację komórek wątroby oraz chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych
chroni wątrobę przed uszkodzeniem oksydacyjnym wywołanym przez wolne rodniki
wspiera oczyszczanie organizmu z toksyn
wspomaga trawienie i produkcję żółci

Odpowiednio dobrane, tłoczone na zimno oraz nierafinowane oleje zawarte w Miksturze Hepa są bogate w fosfolipidy. Komórki naszego organizmu, w tym także wątrobowe, otoczone są błonami komórkowymi. Są to elastyczne struktury, które pełnią wiele funkcji. Tworzą barierę oddzielającą komórki od zewnętrznego środowiska oraz chronią je przed wnikaniem do ich wnętrza substancji niepożądanych. W wątrobie głównym składnikiem błon komórek wątrobowych - hepatocytów - są fosfolipidy. Pełnią one zatem ważną rolę w funkcjonowaniu całej wątroby.

Zastosowanie

Miksturę olei należy spożywać wyłącznie na zimno, nie używać do smażenia. Można dodawać ją do twarogu, zimnych potraw, sałatek i surówek, polewać nią ugotowane ziemniaki lub kaszę.

Objętość netto: 250 ml

Zalecane spożycie: 15 ml (1 łyżka) trzy razy dziennie podczas posiłku. Przed spożyciem wstrząsnąć butelką do całkowitego wymieszania się ekstraktu z olejem. Występujący osad jest naturalny.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Należy pamiętać o zrównoważonym sposobie żywienia oraz o prowadzeniu zdrowego trybu życia.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od promieni słonecznych lub w lodówce. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Po otwarciu przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu 1 miesiąca.  

Zastosowanie: Miksturę olei należy spożywać wyłącznie na zimno, nie używać do smażenia. Można dodawać ją do twarogu, zimnych potraw, sałatek i surówek, polewać nią ugotowane ziemniaki lub kaszę.

Kraj produkcji olejów: Polska


Najchętniej kupowane produkty

CHIA NASIONA INTENSON 1000G
19.99 zł
KWAS L-ASKORBINOWY CZDA STANLAB 1000G
62.35 zł
VITAMINA D3 2000 MAX LANGSTEINER 60KAPSUŁEK
9.80 zł
ACEROLA SANBIOS 100TABLETEK
32.55 zł
CYNAMON CEJLOŃSKI MIELONY BIO DARY NATURY 60G
7.55 zł
JOY DAY KONCENTRAT NAPOJU PROBIOTYCZNEGO GŁÓG
35.79 zł
BAMBOO EKSTRAKT SWANSON 60KAPSUŁEK
47.39 zł
SÓL HIMALAJSKA RÓŻOWA DROBNA SKARBY OCEANU 1KG
7.70 zł

Podobne produkty

MASŁO KLAROWANE GHEE FINCK 220G
29.04 zł
OLEJ HEPA NIERAFINOWANY MIESZANKA OLEJÓW - Z OSTROPESTU, LNIANY I Z CZARNUSZKIDR GAJA 250ML
32.09 zł
OLEJ KONOPNY NIERAFINOWANY DR GAJA 250ML
18.05 zł
OLEJ Z WIESIOŁKA DARY NATURY 100ML
18.30 zł