• » Witamy na naszym blogu bio-market.pl
  • » MIÓD WRZOSOWY I JEGO WŁAŚCIWOŚCI

MIÓD WRZOSOWY I JEGO WŁAŚCIWOŚCI

Nie od dziś wiadomo, że miód jest ceniony za swoje lecznicze. W starożytności pszczoły stanowiły przedmiot kultu, a miód nazywany był eliksirem życia. Dziś pragnę opowiedzieć o miodzie wrzosowym, który znalazł się w naszej ofercie.

Miód wrzosowy nazywany bywa królem miodów, ponieważ trudność i pracochłonność w pozyskaniu, także mała ilość wrzosowisk w Polsce sprawia, że dostępny jest w nielicznych pasiekach. Ma ciemno-pomarańczowe zabarwienie oraz konsystencję galaretki. Dzięki zawartości olejków eterycznych oraz substancji pochodzących z nektaru jest bardzo esencjonalny oraz ma dobrze wyczuwalny zapach wrzosu. Smak miodu wrzosowego jest raczej gorzkawy i ostry, co jest rzadkim zjawiskiem wśród miodów. W swoim składzie nie zawiera wielu witamin (wyjątek stanowi bardzo duża ilość witamin z grupy B), ale niech Was to nie zrazi do tego miodu.To czym wyróżnia się miód wrzosowy to ogromna zawartość enzymów i wolnych aminokwasów. Zawiera bardzo dużą liczbę hormonów wzrostu, neurohormonów i aż czterdzieści siedem biopierwiastków, które są w łatwy sposób przyswajalne dla organizmu człowieka. 

Miód wrzosowy posiada właściwości antyseptyczne. Dobrze sprawdzi się u osób z chorobami oczu, serca oraz układu pokarmowego.Sprawdza się w leczeniu stanów zapalnych dróg moczowych i prostaty, stanów zapalnych jelit oraz biegunkach. Warto ten rodzaj miodu włączyć do diety podczas leczenia przeziębień oraz chorób grypopodobnych. Dodany do herbaty ma właściwości rozgrzewające i niejednokrotnie zapobiega chorobie. Dodatkowo świetnie się sprawdza jako dodatek do potraw, które urozmaicone dodatkiem miodu zyskują niepowtarzalny smak. 

Miód jest do dostania w sklepie stacjonarnym oraz internetowym. SPRAWDŹ.

Autor:

Tagi:
  • miód
  • przeziębienie
  • zioła