Witamy na naszym blogu bio-market.pl

Chia a Siemie lniane.

CHIA CZY SIEMIE LNIANE ? To ostatnio bardzo częste pytanie pojawiające się u nas w zielarni. Spieszymy więc z pomocą:)

Czytaj więcej

POMYSŁ NA OBIAD - PAD THAI

Nie macie pomysłu na obiad ??  Mamy coś dla Was! Pad thai to typowe tajskie danie uliczne. Przygotowywane jest w krótkim czasie, spożywa się je od razu. Istnieje kilka wersji tego dania – poznajcie naszą, a z łatwością przygotujecie pad thai sami!

Czytaj więcej

SIERPNIOWE CZARNE DIAMENTY

Czarne diamenty ? Mowa będzie oczywiście o dzikich leśnych jeżynach- to najbardziej niezwykły owoc jakim obdarzyła nas Matka Natura. W niektórych rejonach Polski znany pod nazwą Czernice. 

Czytaj więcej

Zwalcz trądzik różowaty !

Trądzik różowaty (acne rosacea) Jest przewlekłym stanem zapalnym. Rumień, jaki pojawia się w schorzeniu to nie są zwykłe, rozszerzone naczynia krwionośne, a ich reaktywność, tudzież pobudliwość. Skóra z trądzikiem różowatym jest przede wszystkim reaktywna...

Czytaj więcej

Zatrzymajmy lato w słoikach.

Lipiec to idealny czas by rozpocząć produkcję ogórkowych przetworów na zimę. Jeśli jeszcze nie wsadziliście ogórków do słoików koniecznie przeczytajcie naszego posta. Mamy dla was parę wskazówek, które spowodują, że ogórki wyjdą wam jak nigdy dotąd :) 

Czytaj więcej

Cynamon cynamonowi nierówny!

Jesienią i zimą będziemy go używać wyjątkowo dużo, to w końcu sezon na jabłecznik, do którego jest wprost stworzony. To duet idealny! :) 

Czytaj więcej

ZIOŁA FOTOUCZULAJĄCE

Zioła fototoksyczne, fotouczulające - to zioła, które zastosowane wewnętrznie lub zewnętrznie pod wpływem promieni słonecznych wywołują niepożądane reakcje na skórze. Zawarte w ziołach substancje fototoksyczne pod wpływem słońca uwalniają wolne rodniki, co prowadzi do uszkodzenia komórek i ostrej reakcji zapalnej. 

Czytaj więcej

Lemoniada- smak lata i wakacji!

Upały zawitały do nas na dobre z czego się ogromnie cieszymy! :D W tak upalne dni większość z nas marzy o natychmiastowym orzeźwieniu! Mamy coś dla Was! Czas na lemoniadę :)

Czytaj więcej